تبلیغات
غباردل - استعفا یا برکناری لاریجانی
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید ! Blogroll Me!

پیغام مدیر : به شما كاربر محترم ،خوش آمدمی گویم. امیدوارم وبلاگ بتواندمفیدباشد.

نظرسنجی
صفحات وبلاگ

اخبارخبرچین
لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

پشتییانی
شنبه 28 مهر 1386
استعفا یا برکناری لاریجانی
امروز سخنگوی دولت از کناره گیری دکتر لاریجانی از دبیری شورای امنیت داد.این درحالی است که قرار بودروزسه شنبه این هفته دکترلاریجانی با سولانا دیدار داشته باشد.بعد از سفر پوتین دکتر لاریجانی خبرازوچودپیامی خاص ازجانب رئیس جمهور روسیه داد که روزبعدرئیس جمهورازعدم وجود پیام خاصی سخن گفت به عبارتی سخن رئیس شورای امنیت را تکذیب کرد.
این اولین باری نبود که بین مواضع رئیس جمهور ولاریجانی هماهنگی وجودداشت بلکه درگذشته هم اتفاق افتاده است ازجمله درزمانی که لاریجانی درعراق بود ومذاکره با هیات امریکایی را نفی کردهودرهمان روز نماینده ای از ایران درحال مذاکره با امریکایی ها بود. این عدم هماهنگی هانشان از اختلاف شدیدی بین رئیس جمهورولاریجانی بودکه طرفین سعی دراخفای آن داشتند .
آنطورکه به نظرمی رسد لاریجانی با روش های هیچانی رئیس جمهور درحل مسئله اتمی مخالف بودوهمین منجربه استعفای اوشداوشرایط خطرناک ایران را درک کرده بود .اما رئیس جمهور به حمایت روسیه وچین درشورای امنیت دلخوش دارد به خصوص بعد ازسفری که آقای پوتین به ایران داشت .
به هرحال سوال این است درشرایطی که آقای لاریجانی با شرایط پرونده ای هسته ای ایران درجهان دست وپنجه نرم کرده کناررفتن آن به نفع ایران است آنهم درحالی که قرار بوروزسه شنبه آقای  لاریجانی با سولانا مذاکره کند .؟ آیا سیاستهای ایران تغییر خواهد کردوسیاست جدیدی درپیش گرفته خواهدشد .؟ آیا مواضع تقریبا ملایم لاریجانی کنارخواهدگذاشته شدوسیاستهای تندروانه جایگزین آن شود.؟ آیا پیام پوتین به گونه ای بوده که باسیاستهای لاریجانی هماهنگی نداشته ودرنتیجه کناررفته است ویا اینکه سیاستهای جدیدی با مسالمت بیشتر درراه است وهمراه با توقف غنی سازی درهمین مقطع هست .؟ اگرسخنان رئیس انستیتو خاور نزدیک روسیه را مبنی بر احتمال تغییرسیاستهای هسته ای ایران را مدنظر قرار دهیم آنموقع از تاثیر سفر پوتین برسیاستهای هسته ایران وتغییر لاریجانی متعجب نخواهیم شد
نوشته شده توسط سیدعباس فاطمی ساعت 09:10 ق.ظ موضوع مطلب :‌ عمومی ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari