تبلیغات
غباردل - پاسخ به یک کامنت
منوی كاربری

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید ! Blogroll Me!

پیغام مدیر : به شما كاربر محترم ،خوش آمدمی گویم. امیدوارم وبلاگ بتواندمفیدباشد.

نظرسنجی
صفحات وبلاگ

اخبارخبرچین
لینك به ما / لوگوی دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

كل نظرات :

ایجاد صفحه : - ثانیه

پشتییانی
شنبه 5 آبان 1386
پاسخ به یک کامنت
دست عزیزی به نام علی نیکی کامنتی درمطلب طنزودادوفریادگذاشته اند وکفته اند که آدم نباید درهرزمینه نظربدهددرپاسخ به این دوست عزیر باید بنویسم :
 اول ازاینکه به وبلاگم می آیی ممنون
دوم من هیچ ادعای تخصص درزمینه هنر آنهم ازنوع طنزش ندارم.اما آیا به عنوان یک بیینده نباید نظرم را بگویم .ایا این درست است که درهرکاری بگویم آن را بدست متخصص بسپاریم .؟پس نقش دیگر اعضای جامعه چیست .مگر من خواستم طنز بنویسم ویا سریالی ازنوع طنزبسازم که باید متخصص باشم .؟مگر این برنامه هابرای من ودیگری وبچه های این مرزو بوم ساخته نمی شود؟ مگر این ها روی رفتار افراد به خصوص کودکان اثرنمی گذارد ؟ اگر با این نکات موافق باشیم پس باید بپذیریم که درکارهای هنری وفرهنگی صرفا یک متخصص نمی تواندهمه کاره باشد بلکه مخاطبین هم باید درنظرگرفته شوند.کافی است به فیلمهای طنز موفق ایرانی وخارجی نگاه بیندازیم تا ببینیم که چرا آنها موفق بوده اند . یک حرکت ساده چشم وابرویا هرجای دیگری ازبدن هنرمندبدون صدای ناهنجارتاثیرگذاری عمیقی داردوآدم را به وجد می آورد.آیا مستر بین ایرانی دادوفریاد می کندیا مستربین خارجی .درحالی که هردوموفق اند .آیا اثرگذاری اینهابیشتر است یا صداهای ناخراشی که بعضی برنامه های تلویزیون دارند.؟ ایا منوچهر نوذری با دادوفریاد درطنزموفق بودیابا شناختی که از طنزداشت وبا آرامش واستفاده از صدایی آرام  به شادکردن مردم می پرداخت ؟.بهرحال من ودیگری با اینکه تخصص نداریم به خود این حق را می دهیم که دربرابر هربرنامه ای که با انسان سروکاردارد بی تفاوت نباشیم .مگر انسان می تواند به صرف اینکه متخصص نیست نسبت به آنچه دراطرافش می گذرد بی تفاوت باشد.برای مثال  تورم امروز درجامعه وجود داردومابا آن سرکار داریم اماآیاجایز است به صرف اینکه من یا دیگری تخصصی دراقتصادنداریم نسبت به آن بی خیال باشیم وحرفی نزنیم چون از مسائل تخصصی آن سردرنمی آوریم .؟ مثال دوم امروزدرمسائل سیاسی راجع به مسائل هسته ای ایران بحث هایی وجوددارد.آیا صرف اینکه کسی درزمینه مسائل سیاسی تخصصی نداردباید بنشیند وحرفی نزندوهرچه که دیگر ان کفتند بپذیردولواینکه به نابودی آن منجر شود.
نظردرموردمسائل مختلف بسته به درک وتوان علمی هرفردهست چه متخصص باشد وچه نباشد امااینکه درزمینه کاری هرفرد چگونه کارکندوچه راه حلی را درپیش بگیردیک امر تخصصی هست .آیارئیس جمهورویا نمایندگان مجلس یا وزرا درهمه زمینه ها متخصص اندکه درهرزمینه نظرات خودرا می گویند.؟ درزمینه همین طنز که شما فرمودید آیا همه کسانی که بعد ازاتمام آن برنامه مورد نظرسنجی واقع می شوند متخصص اند یا ازهمین مردم کوچه وبازارند.
لذا دوست عزیز نظرداشتن وابرازعقیده راجع به یک موضوع هرگزنمی تواندعیب باشد چه بسا باعث پیشرفت کاریک فردهم می شود.اما اینکه من غیرمتخصص بخواهم یک برنامه طنزبسازم مشکل ایجاد می کند.
نوشته شده توسط سیدعباس فاطمی ساعت 05:10 ق.ظ موضوع مطلب :‌ عمومی ,

ویرایش شده در - و ساعت -

لینك ثابت | نظرات ()


This Template Designed By Theme.MihanBlog.Com And Davood Jafari